Йога

29-06-2019

"Коли ви починаєте займатися йогою, ви все ще живете в своєму розумі і емоціях, в своїй кімнаті з проведеним інтернетом. Ви вивчаєте статті та книги на теми, як краще харчуватися, як тренуватися, читаючи те, від чого взвила б будь-яка дика тварина. Але ви не знаєте, як жити, ви знаєте тільки те, чого ви хочете. Інстинкт практично повністю пригнічений, з допомогою практики асани і пранаями спочатку ми рухаємося від розуму і очищаємо своє тіло, емоції і внутрішні органи. Інстинкт оживає. Пробуджений в тілі розум рухається і автоматично починає диктувати вам, якій їжі варто віддати перевагу, коли і скільки їсти, коли відпочивати і скільки спати. Люди забувають, що в нашій подорожі до душі ми спочатку відновлюємо первісну радість від причетності до тваринного царства, здоров'я і інстинкти."
 
 
МІФИ про йогу від Б.К.С. Айєнгар

"Йоги сплять на цвяхах, з задоволенням п'ють сірчану кислоту, можуть надовго затримувати дихання і зупиняти серце.
Йоги - аскети, не від світу цього, які майже нічого не їдять і постійно медитують.
Адже десь в глибині так ми їх уявляємо?

Сьогоднішній йог - НЕ відлюдник, це звичайна людина, яка живе і вдосконалюється серед людей. У сучасному світі йога дозволяє гармонійно розвиватися у всіх сферах життя, не йдучи від самого життя.
У нього є сім'я, робота, діти, соціальний статус, матеріальні блага, необхідні для життя.
Йога дійсно дозволяє людині знайти певний контроль над тілом - краще відчувати і розуміти своє тіло, передчувати порушення внутрішнього балансу і усвідомлювати свої потреби. Але справжній йог ніколи не прив'язується до своїх досягнень бо це - пастки, які ведуть з істинного шляху.
Давайте поглянемо правді в очі - ходіння по вугіллю, пиття сірчаної кислоти, левітація - все це показуха і пустощі.)))
Йога - це серйозна дисципліна, яка вимагає дуже великої уваги. При належному підході йога як мінімум лікує тіло і зміцнює нервову систему - а це не мале диво в сучасному світі."