Асани, Йога

14-05-2019

Асани з прогином назад - це пози, які виконуються з розгинанням хребта. Прогини різноманітні, вони можуть виконуватися як лежачи на животі, так і лежачи на спині, а також стоячи, сидячи та на четвереньках.

Користь і ефекти асан з прогином назад

Найбільш очевидний ефект прогинів назад полягає в збільшенні рухливості хребта. Особливо це стосується поперекового відділу (грудний менш рухливий в силу анатомічних особливостей, а шию необхідно оберігати від перегину назад).

Крім цього, прогини також розтягують прямий м'яз живота і попереково-клубовий м'яз, допомагаючи усувати защемлення в цих зонах, які зустрічаються досить часто.

Силові прогини (такі, як Шалабхасана) зміцнюють глибокі м'язи спини, допомагають усунути біль у спині і покращують поставу при сутулості.

М'які прогини назад, які виконуються в комплексі з витягування хребта, здатні істотно поліпшити ситуацію при грижах міжхребцевих дисків, згладжуючи їх симптоматику.

Вони також розтягують м'язи грудей і грудну клітку, поглиблюючи подих і покращуючи функцію легенів.

Не менш важливі й ефекти, що надаються цими позами на внутрішні органи. У асанах з прогином розтягується кишечник, що позитивно впливає на перистальтику. Нирки і наднирники стимулюються за рахунок здавлювання м'язів в цій зоні, припливу крові і поліпшення іннервації, завдяки чому поліпшується діурез і гормональна функція надниркових залоз, що особливо сприятливо при клімаксі, а також виснаженні їх функції. Тиск збільшується у всій черевній порожнині, тому поліпшується кровопостачання внутрішніх органів і відтік венозної крові.

Прогини назад також стимулюють симпатичний відділ вегетативної нервової системи, тобто мають тонізуючу властивість. Разом з релаксаційним позами вони балансують вегетативну нервову систему при її дистоніях.