Асани, Йога

09-05-2019

Пашчімоттанасана (нахил вперед сидячи) - це поза, при виконанні якої найчастіше зустрічаються фатальні помилки. Замість витягнення ми отримуємо травмуюче надмірне згинання спини. Замість повноцінної роботи із задньою поверхнею ноги - ілюзію того, що ми дістаємо головою коліна.

У техніці виконання Пашчімоттанасани найважливіше витягування хребта! Сильне скруглення спини при тривалій дії травмує нас. У цьому можна переконатися, якщо затриматися в Пашчимоттанасані на тривалий час (від трьох хвилин), а потім почати випростовування. Спробуйте, ви все самі відчуєте. У той же час подовження живота, спрямованість до ніг нижніми ребрами, пупком, сонячним сплетінням створить потрібний вектор витягування в цій позі, і ви доберетеся туди, куди потрібно - до якісного витягнення задньої поверхні ніг. На відео все показано на живих прикладах. Кінцівка найбільш показова.

Сподіваємося, що незабаром таки організуємо семінар з чудовим йогом-практиком-професіоналом Дмитрієм Смирновим - він неперевершений у розборі кожної асани у самих дрібних деталях.