Здоров'я

05-05-2019

Стрес-це частина нашого життя. В невеликих порціях він навіть необхідний, щоб людина розвивалася, щоб у неї була мотивація. Але темпи і складності сучасного життя можуть бути непідйомними для нашого організму і заблокувати природню здатність долати стрес.

Відомо, що люди - єдині живі істоти, наділені мозком, які постійно думають, але в результаті ми можемо зав'язнути в негативних думках, витрачаючи на них дорогоцінну енергію і порушуючи рівновагу нервової системи.
Як і у багатьох тварин, нервова система людини підкорюється інстинктам і запрограмована на те, щоб фізично долати загрозу життю, швидко реагувати на ситуацію.

Але опісля стресової ситуації нервова система має відновити рівновагу, так як відновлюється звичайний ритм життя. Але на відміну від тварин людина здатна ще довгий час перебувати в стані збудження, хвилюючись за те що сталось, і що могло би бути.

В результаті виділення гормонів стресу примушує нас бути у постійному збудженні, і стимулювати їх виділення через необхідність перебувати в стані активності. Ось чому нам хочеться дивитись збуджуючі шоу і приймати участь в різних адреналінових подіях. Стрес починає накопичуватися. Результат:
хвороба або ж порушення функцій організму чи мозку.

Є дієві способи уникнути негативного впливу стресу - медитація і йога-нідра. Ці засоби можна випробувати на собі у нашій студії з Ірина Андрусишин та Олег Моклович :)