Йога

05-05-2019

Вчені провели дослідження і встановили, що в процесі медитації мигдалеподібне тіло, яке відповідає за емоційні реакції, значно скорочується в розмірах, що позитивно позначається на стані психіки людини, т.б. вона стає більш врівноваженою, менш реактивною в своїх відгуках на подразники, які надходять із зовнішнього середовища.

Зв'язки між мигдалеподібним тілом і префронтальним кортексом мозку послаблюються, що також призводить до більшого заспокоєння і стимулює вищу мозкову активність, відповідає за підвищення рівня концентрації та уваги.

До післямедитаційних ефектів відноситься збалансована робота обох півкуль мозку. Зазвичай активність однієї з півкуль переважає. Так, у більш аналітично орієнтованих людей домінує ліва півкуля, яка відповідає за логічне мислення, вербальні процеси і т. д. А у тих, кого називають артистичними натурами, превалює права півкуля. Воно здатні до інтуїтивного сприйняття зовнішнього світу, тому його і пов'язують, в першу чергу, з творчими процесами, такими як малювання, гра на інструментах, письмеництво, створення музики музики і т.п., Тобто з тими заняттями, де потрібна уява та використання нестандартних рішень і прийомів.

До речі, заняття енергетичними та духовними практиками також відносяться до правопівкульним, адже вони пов'язані з розвитком фантазії, здатності до візуалізації і іншими подібними здібностями.

Заняття медитацією мають велику перевагу перед іншими видами практик в тому, що з їх допомогою можна врівноважити роботу лівого і правого півкуль, - це додасть порядку в ваше життя.